Gebelik Doğum

12 Mayıs 2016

Kadınlar için sancılı bir süreç olarak geçen 9 ayın sonunda gerçekleşecek doğumları için ağrısız bir şekilde bu işlemin yapılacağı merkezleri, aylar öncesinden araştırmaya başladıkları görülmektedir. Anne adaylarının bebeklerini kucaklarına almalarında, normal doğum yöntemlerinin izlendiği uygulamaların son yıllarda ağrısız olarak gerçekleştirilmesi büyük avantaj sağlamaktadır. Buna göre epidural veya prenses doğum olarak adlandırılan birtakım normal doğum yöntemleri uygulanmakta ve anne adayı ağrısız bir şekilde bebeğini kucağına almaktadır.

Bunun için öncelikle anne karnındaki bebeğin durumuna yönelik birtakım muayeneler gerçekleştirilmektedir. Rahim içindeki bebeğin pozisyonu ve rahim ağzının durumu göz önünde bulundurularak ağrısız gebelik doğum uygulamalarına geçilmektedir. Gebelik doğum işlemlerinde, anne adayının ağrı çekmemesi adına birtakım işlemler gerçekleştirilmektedir. Bu işlem uygulanırken önemli olan bel seviyesinde bulunan ve epidural olarak adlandırılan bölgenin uyuşturulmasıdır. Bu bölgeye yerleştirilen milimetrik tüp kataterleri içerisindeki ilaçlar sayesinde ağrıya neden olan faktörler uzaklaştırılmaktadır. Rahimin işlevselliğini bozmayan bir adım olarak bu uygulamanın yapılması sonucunda normal kasılmaların gerçekleşmesine rağmen anne hiçbir ağrı hissetmeyecektir.

Normal doğumdan farkı olmayan, ancak yukarıda bahsettiğimiz işlem sayesinde ağrının uzaklaştırılması ile gerçekleştirilen bu gebelik doğum uygulamalarını yapacak doktorların uzman kişilerden seçilmesi gerekmektedir. Bu nedenle normal doğumu ağrısız bir şekilde atlatmak için merkez seçimlerini büyük bir hassasiyetle tamamlamanız gerekmektedir. İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalarda karşınıza büyük illerde birçok normal doğumu ağrısız bir şekilde gerçekleştiren merkezlerimiz çıkabilir. İletişim bilgilerimiz sayesinde bizlere başvuru yaparak normal doğumlarınızın hijyenik ortamlarda gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Uygun fiyata ve kaliteli bir şekilde bu uygulamalardan faydalanabilmek için merkezler konusunda seçici olmalısınız. İllere ve doğum merkezlerine göre değişen ve internet üzerinde paylaşılmasında bakanlık yasağı bulunan fiyatlar ile ilgili iletişim bilgilerini kullanarak bilgi alabilirsiniz.

 

Adres : Uphill Towers Barbaros Mah. Akzambak Sk. B Blok Kat:15 D:85 Ataşehir – İstanbul
Telefon : 0216 688 10 88