Kadın Hastalıkları

12 Mayıs 2016

Kadınların çeşitli nedenlerden dolayı yaşadıkları bazı kadınsal hastalıklar vardır. Bunlar arasında en sık görülenlerine dair önemli açıklamalar bu yazımızda siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşacağız.

Vajina akıntısı: Vajinanın sağlıklı bir şekilde işlevlerini yerine getirebilmesi amacıyla rahim ağzından salgılanan sıvılar bulunmaktadır. Bunların miktarlarında oluşan artmalar veya eksilmeler neticesinde vajina akıntısı meydana gelir. Bir rahatsızlık şeklinde olan bu durum kokusuzdur. Ancak ağrı veya yanmalara neden olabilir.

Regl düzensizliği: Beyinin salgıladığı hormonların yumurtalığı uyarması ve yumurta hücresinin büyümesiyle birlikte son aşamada rahim kalınlaşması görüşür. İşte hamilelik dışındaki her ayda bu dokuların kan ile birlikte dışarı atılması regl olarak adlandırılmaktadır. Hormonların değişmesi nedeniyle bu düzenin bozulması regl düzensizliği olarak görülmektedir.

Cinsel fonksiyon sorunları:

Cinsel ilişkiye dair duyulan isteksizlikler neticesinde cinselliğe dair fonksiyon bozuklukları çıkmaktadır. Bunlar arasında uyuşamama, orgazm olamama, vajinismus veya ilişki esnasında ağrı gibi çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir.  Ciddi boyutlara ulaşması halinde çeşitlerine göre cerrahi yöntemler de uygun şartlar altında uygulanabilmektedir.

Pelvik ağrı:

Bağırsaklar, idrar yolları veya kas sorunları nedeniyle 6 aydan daha uzun süren ağrılara pelvik ağrı adı verilmektedir. Bayanlar bu konuda da sık sık sorun yaşamaktadır. Neden kaynaklandığına bakılarak çeşitli tedaviler yapılabilmektedir.

İşte yukarıda örneklerini paylaştığımız kadın hastalıklarından çok daha fazlası için gerekli tedavi yöntemlerinin belirlenmesinde yardımınıza koşmaktayız. Tedaviler, ilaçlar veya cerrahi yöntemler söz konusu olduğunda aradığınız her türlü tedavi detayını sizlere sağlamaktayız. Sizler de bu imkanlardan hemen faydalanmaya başlamak için acele edin. Sizlere sunacağımız hizmetleri rakip merkezlerde çok daha ağır şartlar altında görebilirsiniz. Bu nedenle uygun fiyatlarla bu hastalıkların cerrahi ve ilaç ile tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak için hemen iletişim bilgilerimizden faydalanabilirsiniz.